aya roslinka...W myśl logiki akademickiej określony związek chemiczny powinien działać na każdy zdrowy mózg zawsze tak samo.

W przypadku ayahuaski efekt jest raczej nieprzewidywalny i wiele zależy od stanu gotowości duchowej, ludzkiej woli i kondycji psycho - fizycznej.
Niebagatelna jest też rola szamana, który potrafi panować nad przebiegiem ceremonii i rodzajem wizji, lecz... najistotniejsza pozostanie aktywność duchów.
- Są to niezwykle inteligentne istoty, które zawsze wiedzą, jak daleko i z kim można się posunąć. 

Szamani traktują je jak wielkich sprzymierzeńców, pomocników i przewodników, wysoko też cenią ich czynny udział w każdym procesie - od  sporządzania napoju poprzez trans aż po ... najwyższe uniesienia.

Mój napój bogów zawiera wywar z ruty stepowej i juremy, gdyż te duchy są  szczególnie przychylne - dla mnie i dla większości Europejczyków.  
 

ruta ayahuascaDUCH 

RUTY

STEPOWEJ

 

...jest wielkim guru (nauczycielem) - gawędziarzem, bardzo ciepłym, przyjaznym, kochającym i obdarzonym niezwykłym, surrealistycznym poczuciem humoru.

Dla ludzi ze wschodu przybiera często postać mongolskiego wojownika w złotej zbroi. On też (być może) postrzegany był jako Asklepios (Eskulap) - bóg - nauczyciel i wielki lekarz. Tak samo kochający, ciepły i przyjazny, a przede wszystkim pomocny. 

Z wojownikiem w złotej zbroi spotkałam się tylko raz i nie zrobił na mnie większego wrażenia. Z kolei pierwsze, osobiste spotkanie z Eskulapem stało się dla mnie jednym z najcudowniejszych doświadczeń pod wpływem ayahuaski (patrz: MOJA MISJA ).
Jak by nie było, duch ruty łączy nas z bóstwami prasłowiańskich przodków, z postaciami mitologii   Wikingów i starożytnych Greków

Sojusznicy ruty to grzyby halucynogenne, rośliny zawierające LSA i DMT oraz marihuana. Do wrogów zalicza bieluń, lulek, pokrzyk...

 

 

DUCH ODWIECZNEJ AKACJI

 

egipt
akacja nilowaFoto: Legendarna Acacia nilotica zwana egipską mimozą. Znajdowana jest w grobowcach królów Egiptu. Z niej starożytni sporządzali NAPÓJ BOGÓW.

W egipskiej mitologii występuje jako święte DRZEWO ŻYCIA - symbol świata duchowego i podziemnego, znak czystości i odrodzenia.

Pod tą właśnie akacją miał "narodzić się" Ozyrys - Pan Podziemia i DUCH wszystkich drzew  z gatunku acacia.  

jurem ayahuascaSpokrewnione z egipską mimozą akacje występują jeszcze samotnie wzdłuż Nilu, ale... najbardziej bogatą w DMT odnajdziemy dziś w Brazylii, pod nazwą JUREMA (mimosa hostilis).  

- DUCH JUREMY  jest "świętym duchem Ziemi" i wielkim przyjacielem ludzi.
Budzi męstwo wojownika, podążającego drogą serca. - Jest to wojownik, który już nie walczy z ludźmi, lecz tylko z własnymi słabościami.

jurema pretaPod wpływem ducha juremy jesteśmy gotowi z wielką odwagą zajrzeć swojemu cieniowi w oczy i pokonać wszelkie słabości charakteru. 
Cudowna jego istota pomaga nam w rozwiązaniu najbardziej zawiłych problemów emocjonalnych i duchowych. 
Podczas podróży w "głębiny snu"  odpędza  ciemne siły i odprowadza zbłąkane dusze ludzi zmarłych.

giph mimozaMoje spotkanie oko w oko z Juremą odbyło się podczas jednej z pierwszych ceremonii. Nagle ujrzałam łagodnie zsuwający się na mnie, ogromny dzwon. Jednocześnie dotarła do mnie wiadomość, że mam się poddać, gdyż "wyssie" on ze mnie wszystkie negatywne energie.
Rzeczywiście po chwili poczułam się, jakby jakaś "pijawka" wyciągała ze mnie to wszystko, co przeszkadzało mi w odczuwaniu radości na co dzień. A po wykonanej pracy dzwon zaczął się powoli wycofywać.
Zaraz, zaraz - "krzyknęłam" zaniepokojona o zanieczyszczenie Kosmosu. - Dokąd to zabierasz? Co z tym zrobisz?
- Spokojnie! - "usłyszałam" łagodny głos. - Użyję tego do grzmotów!

jurema piorunyDwie godziny później za oknem rozpętała się tzw. sucha burza. Bez jednej kropli deszczu grzmiało i błyskało, błyskało i grzmiało...
Nie ma w tym nic dziwnego, Indianie widywali Juremę pod postacią ptaka z ogromną kępą piorunów na głowie i od "zawsze" miotał on błyskawicami i wywoływał grzmoty.
Nie trzeba tu specjalnej znajomości mitologii, by rozpoznać związek Juremy z naszym rodzimym bogiem, Perunem. 

Napój z Juremy i Ruty jest dla nas wyjątkowo trafiony, gdyż poczucie humoru i męstwo to niezbędne atrybuty ochrony najwyższych wartości w codziennych zmaganiach wyścigu szczurów.


akacja masonFoto: Symbol masonów z akacją,
dostarczycielem DMT


T
a właśnie kompozycja sięga kolebki cywilizacji europejskiej i dopiero od czasu narastającej tyranii stała się SEKRETEM ludzi trzymających władzę.
Słowo SEKRET pochodzi od SEKRECJI - wydzielin gruczołów dokrewnych, w tym DMT.
 


 

yantra linia1

 

 

Napój peruwiańskich uzdrowicieli

aya kaduceuszDuch peruwiańskiej ayahuaski-liany ma naturę kobiecą, wyobrażaną jako para ściśle splecionych ze sobą węży.
Wygląda praktycznie jak Kaduceusz Hermesa (patrz: SZYSZYNKA).
W Ameryce Płd. pełni rolę władczyni roślin dżungli amazońskiej. Nazywają ją "matką leśnej medycyny". Od niepamiętnych czasów odsłania najbardziej zawikłane tajniki Natury i przekazuje szamanom wiedzę o medycznych właściwościach tamtejszej flory i fauny. Pełni rolę profesora zielonej "Akademii Medycznej".
Obowiązkiem indiańskiego czarownika jest umieć jej słuchać i dać się prowadzić. Od niej to właśnie Indianie posiedli tajemne recepty na mikstury, które uzdrawiają niemal wszystkie choroby.
Powszechnie wiadomo, że Ayahuasca-liana "nie lubi" palaczy marihuany, ale... zdania na ten temat są podzielone.

cid 1aasaaadsdsAyahuaski używa ponad 70 plemion, znacznie od siebie oddalonych,  o różnych zwyczajach i językach.
Nie komunikują się ze sobą, zatem i recepty na napój różnią się niekiedy diametralnie.  A można do niej dodać setki innych roślin. Mieszkańcy dorzecza Maranion dorzucają koki, w dolinach Andów - kaktusa San Pedro, niekiedy jest to jurema... - Każdy region ma swoje tajemnice.
Peruwiańscy uzdrowiciele dodają najczęściej chakrunę i niejednokrotnie wywar wzbogacony jest o wiele dodatków z tytoniem włącznie.

Psychotria-viridis-ChacrunaChacruna wywołuje efekt wizjonerski (to ona zawiera DMT). Prowokuje wizje rodem jak z obrazów Alexa Greya. Ukazuje dokładną anatomię, wskazuje miejsca chore.... Indianie uważają, że to przewodnik ayahuaski w ludzkim organizmie.

Swego czasu jedna z moich uczennic stworzyła napój z ruty i chakruny. Wizje miała -  rzeczywiście - raczej natury medycznej. Gdy chciała przy okazji rozwiązać jakiś problem emocjonalny, duch Chakruny bezpardonowo odesłał ją po pomoc do Juremy.

 

yantra linia1

 

Duchem WSZYSTKICH ROŚLIN psychoaktywnych jest bogini -  AYAHUASCA.

 

Powrót do strony głównej

Powitanie

dusiaaaaa 3

Witam gorąco miłośników Ayahuaski; szamanów z powołania, głodne duchy i tropicieli prawdy!

Aldona Mironski

Ceremonie w Holandii

cerhol

Newsletter

Imię:
Email:

Kontakt

mail

Piramida Nowej Ery

yantra

fragment z TVN

copyright Aldona Mironski
DMC Firewall is a Joomla Security extension!